Blog

KURU TEMİZLEME NASIL YAPILIR?

Hayatımızdaki en büyük kolaylıklardan biriside kuru temizlemedir. Hayatın bu kadar hızlı olduğu bu dönemde temizlik için vakit ayırmak çok zordur. Kuru temizleme sayesinde temizlik için ayıracağımız zamandan ciddi bir şekilde tasarruf ederiz. Dahası kuru temizleme sayesinde temizlik hem daha hızlı hem de daha hijyenik bir hale gelmiş oluyor. Ürünlerimizin rengi korunuyor, dokusu bozulmuyor. Bu şekilde baktığımızda uzun dönemde kuru temizlemeler tasarruf sağlıyor

Durum böyleyken, kuru temizleme nasıl yapılır hiç düşündünüz mü?

İsminde kuru geçmesi sebebiyle yıkama yapılmadığı düşünülür fakat durum böyle değildir. Yıkama işlemlerinde su kullanılmamasının yanında farklı temizlik ürünleriyle yıkama gerçekleştirilir. Klasik su ve sabunla yapılan temizlikten farklı olduğu için de kuru temizleme olarak adlandırılmıştır.

Kuru temizlemede en önemli aşamalardan birisi giysilerin kumaşlarına göre gruplandırılmasıdır. Gruplandırma sonrası lekesi olan ürünlerde leke çıkarma işlemleri gerçekleştirilir. Leke çıkarma aşaması ön hazırlıktır, leke çıkarma gerçekleştirildikten sonra ürünler kuru temizleme makinesine yerleştirilir.

Kuru temizleme nasıl yapılır, temizlik sırasında çamaşır makinesi ve kuru makinesini içerisinde bulunduran özel makineler kullanılır.

Kuru temizleme makinesine yıkama işlemi için 1/3 oranında çözücü aktarılır. Bununla birlikte makine içerisi sıcaklık 30 derecede sabit tutulur. Kuru temizlemede yıkama işlemi ürünlere göre değişiklik göstermekle birlikte 8 ve 25 dakika arasında değişir. Bu leke duruma ve kumaş yapısına bağlıdır.

Sizde kusursuz ve kaliteli hizmet alabilmek için utusepeti.com’u tercih edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir